Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo


Pošťácká taška pro Kačenku:

Kačenka měla jeden čas naprosto poštou uchvácené období, a tak jsem jí udělala malou radost :O). Ušila jsem jí pošťáckou tašku, protože nám doma pořád něco doručovala :o), tak aby na to měla nějakou pořádnou "brašnu" :o) Nápad se docela ujal a vyhrají si s tím i děti, které k nám přijdou na návštěvu, což mě moc těší.

Na výrobu jsem použila vesměs zbytečky látek, kterých mám doma díky šití na panenky dostatek. Základ tašky je ušitý z bílé bavlny, na kterou jsem hustým entlem naaplikovala 3 obdélníčky bavlny - červený, oranžový a hnědý. Na ty jsem pak taky entlem vyšila tvar zadní strany dopisních obálek a aby to vypadalo opravdu skutečně, pomalovala jsem celou tašku poštovními razítky, na která jsem použila fixy na textil. Díky kulatému razítku budeme s Kačkou i za pár let vědět, kdy taška vznikla :o))

Ucho tašky je ze širokého šikmého proužku a je dostatečně dlouhé, aby mohla Kačka nosit tašku jako správná pošťačka přes rameno :o) Musim říct, že jsem vážně ani nečekala, že by jí to hraní si na paní poštmistrovou tak bavilo, ale když si vzpomenu na svoje dětství, taky jsem takovéhle období určitě měla :o)
  webmaster: marta-b © marta-b since 2005