Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo


Beruška na listě:

Dnes je první letní den a když se to skutečné letní sluníčko nechce moc ukazovat, ušila jsem alespoň sluníčko sedmitečné :o)

Navíc Kačenka má moc ráda jeden svůj polštářek, který je celý ve tvaru berušky (koupily jsme ho spolu na nějakém školním jarmarku, už ani přesně nevím kdy), tak jsem si řekla, že bych téhle berušce mohla ušít kamarádku a abych jí nedělala úplně stejnou, udělala jsem polštářek ve tvaru listu, na který jsem berušku se sedmi tečkami posadila.

List jsem si normálně nakreslila od ruky, na to není potřeba žádný střih. Beruška se skládá z jednoho velkého červeného kola, sedmi malých puntíků, černého "srpečku" na místo hlavy a ještě trojúhleníčku, který naznačuje rozdělení krovek. Všechno jsem naaplikovala hustým entlem na krovky a pak na zelený list. Jako poslední jsem přišívala hlavičku berušky a domalovala jsem černým gelovým perem nohy, tykadýlka a dělící čáru krovek.

Pak teprve jsem naruby otočený list sešila, polštář vyplnila kuličkami dutého vlákna a bylo hotovo. Jedna beruška už tedy zdobí Kačenky postel :o)PS: akorát se mi ta červeno-černá nepodařila vyfotit tak, aby mi to pak v počítač nehaprovalo ... za to se omlouvám.  webmaster: marta-b © marta-b since 2005