Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo


Obal na knížky:

Když jezdím do práce, krátím si čas čtením (a nejen tehdy, jsem knihomol celou duší:o) a vždycky mě rozesměje i trochu rozčílí, když někdo v metru natahuje krk, aby viděl, co to vlastně čtu :o)

A tak jsem si konečně ušila obal na knížky. No, a protože jsem si s ním chtěla trochu pohrát a původní látky mi přišla docela nudná, doplnila jsem motiv květů prošíváním, aplikací a knoflíkama v barvách původního vzoru látky.

Velikost obalu jsem přizpůsobila knížce s téměř 500 stránkami, kterou momentálně čtu, ale myslím, že se do toho s přehledem vejdou i menší dílka :o) Vrchní díl přebalu je vypodšitý bílou bavlnou. Na dozdobení jsem využila entlovacího a rovného stehu a hlavní úlohu pak sehrály nitě, které jsem našla přesně v barvách květů na látce. Bílou nití jsem naaplikovala dvě bílá kolečka z pruhované látky v podobných odstínech - nutno říct, že inspiraci na tento druh aplikace jsem si vzala v časopisu MARINA :o) Knoflíky už jen dokončily barevné sladění a bylo hotovo.

Teď už můžu s klidem číst :o) I když kamarádky na fleru psaly, že si teď možná nebude nikdo chtít vykroutit krk proto, aby zjistil, co to čtu, ale aby prozkoumal, jak že to mám vyrobený obal na knížku :o)))


  webmaster: marta-b © marta-b since 2005