Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo


V KORUNÁCH STROMŮ:

Nedávno jsem na internetu objevila jeden vážně úžasný nápad - nějaká maminka tří dětí udělala koláž z obrysů jejich rukou a použila to jako obrazy u nich v domě. Kolem těch rukou její děti nalepily lístky vystříhané z papíru a vypadalo to vážně náramně zajímavě.

Když mě něco takhle moc osloví a nadchnu se pro to, nutí mě to si něco podobného taky vyrobit. Ale protože radši než s papírem pracuju s textilem, rozhodla jsem se, že si podobný "rodinný" obraz ušiju. Obkreslila jsem moji ruku, manželovu ruku a pak obě ruce naší Kačenky, přenesla jsem je na tmavě hnědou látku a našila jako aplikaci na velký obdélník z režné látky. Pak jsem z několika druhů látek různých barev a potisků vystříhala asi milion lístečků :o) a našila jsem je kolem těch naaplikovaných rukou, které mají být jako stromy. Lístky jsem prošívala jenom uprostřed, aby jim zůstala plastičnost.

Látky jsem namíchala trochu "geneticky" :o)) - takže já mám na svém stromě určitý druh lístků, manžel má svoje barvy látek, no a Kačenka má od každého z nás pár lístků a samozřejmě svoje naprosto jedinečné, které nemají s našimi lístky nic společného :O) A musim říct, že to našemu obrazu v ložnici nad postelí moc sluší a ještě jsme si užili docela zábavu při tom obkreslování rukou :O) Úplně na závěr jsem látku vyztužila zežehleným vlizelínem, obšila okraj a přidala jsem mojí cedulka hand made.
  webmaster: marta-b © marta-b since 2005