Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo


OSTROV ROBINSONEK NEBO POKLAD:

Začalo to v podstatě tím, že jsme si s Kačenkou četly někdy v červnu knížku Bob a Bobek na cestách, kde byl mj. příběh o tom, jak králíci z klobouku potkali Robinsona. Pak jsme si s Kačkou hrály na ostrov Robinsonek a teď v létě během dovolené jsem jí jako překvapení ušila deku ve tvaru ostrova pokladů :o)

Nechybí samozřejmě moře, písek, laguna s pitnou vodou, palmy, pár opic a dokonce ani lev nebo piráti. Jednou - a doufám, že nebude pršet celé léto - si chceme na našem ostrově uspořádat piknik v přírodě, tak se na to obě moc těšíme. Kačenka už si plánuje, koho pozve :o)

Nemá smysl, abych tady rozepisovala nějaké rozměry, protože střih si každý nakreslí podle scýh představa hlavně možností látky, kterou máte k dispozici. Já jsem šila z poměrně silné praporovniny, aby deka taky nějaký ten nájezd vydržela :o) Pro orientaci snad jen uvedu, že celá deka má zhruba 2 x 2 metry a že na obšití lemu jsem použila 6 metrů šikmého proužku.

Začala jsem tím, že jsem si namalovala a vystřihla celé moře 2x z modré látky a pak 1x ostrov ze žluté. Potom jsem na ostrov použila aplikace opiček a lvíčka, přišila jsem i palmy a lagunu. Pak jsem ostrov přišila hustým etnlem na moře a začala nejnáročnější část - prošívání deky. Celou jsem jí prošpikovala mořskýma vlnkama po celém obvodu moře a taky písečnýma dunama na ostrově. Použila jsem hodně silný vatelín, aby byla deka pohodlná, a tak to byla docela síla to celé prošít. Ale Janomka mě ještě nikdy nenechala ve štychu :o)

Na lem jsem si nakoupila 12 metrů tmavě modrého šikmého proužku, ale nakonec jsem využila jen polovinu.

No a Kačenky radost z deky - to byla pro mě ta největší odměna, jakou jsem si jen mohla přát! :o)
POKUD SE ROZHODNETE DEKU PODLE MÉHO NÁVRHU ŠÍT, UVÁDĚJTE, PROSÍM, ZDROJ A ODKAZ NA MŮJ WEB. Díky ;o) Respektujte autorská práva.  webmaster: marta-b © marta-b since 2005