Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo

Kapsář ve tvaru žabáka:

Nejmilejším zvířátkem naší Kačenky jsou žáby všeho druhu (asi že žába byla první, co uměla napodobit:o) A tak jsem jí do sbírky ušila kapsář ve tvaru žabáka. Vypadá vesele a navíc je i docela praktický, protože se díky listu, kterého se drží, dá zavěsit na kdejakou polici nebo židli a dokonce se udrží i na topení. Dají se do něj schovat různé drobnosti nebo poklady.

Na jeho ušití je potřeba kousek zelené látky, kousek květované, vatelín, plsť na oči a nebo kroužky, jaké se používají k oddělení CD ve spindlech.

Vystřihneme si všechny díly v požadovaném počtu podle dole přiloženého střihu. Potom sešijeme naruby otočené 4 žabákovy končetiny, tělo i kapsu. Pozor na přídavky na švy, které je potřeba ke střihu přidat. Pak všechny díly otočíme na líc a znovu prošijeme těsně u okraje, aby to působilo plasticky.

Pak vyplníme všechny díly kousky vatelínu a postupně sešíváme tělíčko dohromady. Já jsem nejprve ušila prostřední kapsy, mezi ně jsem všila žabákovy nohy, pak jsem ke kapse přišila hlavu a ruce (říká se tomu u žabáka ruce?:O) a úplně nakonec jsem přišívala oči a přichycovala žabáka k listu, za který se drží.

Bylo to šití na jedno odpoledne a Kačce tahle nová hračka udělala velikou radost :o)

Inspirovala jsem se na internetu na Picassa webu, kde to bylo naskenované z nějakého španělského časopisu. Ale už tu uživatelku, která to tam dala, nemůžu najít, nejspíš tenhle časopis musela smazat. Takže bohuže nemůžu uvést zdroj. Ale střihy jsem překreslila a upravila, tak snad vám budou k užitku alespoň takhle.


Střih na kapsář (klikněte pro plné zobrazení):  webmaster: marta-b © marta-b since 2005