Home/blog Šitá tvorba - návody Galerie Textilní odkazy Povídací místo

Šaty na Kačenky 1. karneval:

Nedávno jsme byly s Kačenkou na jejím prvním karnevalu, a tak jsem pro ni ušila šatičky, ve kterých na tuto akci našeho mateřského centra šla :o) Byla to paráda, užila si to a pomalu z těch šatů nechtěla ani doma :o)) Šití mě moc bavilo, je to zase o dost jiné než šít na malé panenky a je to příjemná změna.

Na živůtek jsem použila pružnější tmavě fialovou látku, kterou jsem prošila na šicím stroji světlejší fialovou nití a na to jsem našila flitrové kytičky a skleněné korálky, které se třpytí jako rosa. Nešila jsem žádný předem daný vzor, prostě jen tak cik-cak, aby to působilo prostorově.

Základ spodnů sukně je tmavě fialová bavlna. Udělala jsem hodně širokou kolovou sukni a na ni jsem pak udělala ještě jednu sukni z průhledné fialovo-růžové látky. Ta se dost zatrhávala, ale nakonec to šlo i obšít :o) Vzadu jsem ještě na sukni našila velkou mašli (viz foto dole).

Ze stejné prhůledné látky jsem udělala taky ramínka k živůtku a celé šatičky jsem doplnila koupenými vílími křídly a čarovnou hůlkou. Takže Kačenka šla v podstatě za vílu a když už ji křídla omrzela, byla z ní princezna :o)

Pod šaty jsem Kačce dala fialové tričko, protože ten den byla poměrně zima a karneval probíhal v celé budově mateřského centra, takže děti lítaly po chodbách a ven ...


  webmaster: marta-b © marta-b since 2005